רישום
כהה
התחבר
שכחת את הסיסמא? שכחתי סיסמה
עברית

אהבה חד-מינית

16.04.2020
מאפיינים של יחסים אינטימיים בהודו העתיקה


סקס לא היה כל כך הרבה מעשה פיזי שבוצע למען לידה לילדים כמעשה קדוש שאיפשר אחד להתחבר עם אלוהי דרך גשמי. התרבות, החיים ודרך החיים של האינדיאנים הקדומים, חלחלו על ידי מיניות, שנחשבה טבעית, מעודנת וקדושה.

אירוטיות ודת.

בהודו העתיקה היו שלוש דתות עיקריות: הינדואיזם, בודהיזם וג ' ייניזם. וכל אחד מהם העריך מין, וכולם השתמשו בתורה של טנטריות. כתוב שאנשים מורכבים מהגוף, מהתודעה והאנרגיה שמאוחסנים בצ ' קרות. החזקה ביותר הייתה האנרגיה המינית, נחש הקונדליני, " ישן " בצ ' אקרה הראשונה. האינדיאנים האמינו שאם הוא יתעורר, הוא יעלה את עמוד השדרה, יעלה בהרמוניה את הצ ' קרות ויוביל להארה. זו הייתה המטרה של הטכניקות המיניות הרבות של טנטרה.

בהינדואיזם, האמינו כי אנשים שלמים כאשר טבעם משלב 3 בסיסים: דארמה כחוק מוסרי, ארת ' ה כשירות, וקאמה כחושניות מסופקת. סקס היה מאוד מוערך, אבל נאלץ קשר אינטימי, זה היה בלתי מתקבל על הדעת. למרות ששילום על אינטימיות היה הנורמה.

ההוראה של הבודהה גם הלכה בדרך האמצעית בענייני מין. אסור היה לגברים או לנשים לקיים יחסי מין לפני החתונה. אבל היו גם הגבלות: נאסר לקיים יחסים אינטימיים עם נשים נשואות ומאורסות, וסוגי האינטימיות שנחשבו לבלתי חוקיים היו אסורים.

ג ' ייניזם היה דומה לבודהיזם במובן הזה. הנזירים, כמובן, נדרשו לקחת את נדר הרווקות. ושכבו אנשים לא יכלו למנוע לעצמם תענוגות ארוטיים, אם הם הבחינו במידה ולא בזבזו אנרגיה מינית.

"בית המקדש והמעמד"

נערות ליווי המקדש היו מעמד נפרד, נשים שהיו "נשות האלים". הם קיבלו חינוך מצוין, וharajas נתן להם אדמות וזכויות שונות. מספר דבדאסי קבע את חשיבות המקדש. "נשות האלים" לא יכלו להינשא, אבל הייתה להם הזכות למצוא את הנבחר. בנותיהם המשיכו במסחר של אמם, ובניהם הפכו למוזיקאי מקדשים.

עם זאת, זה לא היה הדרך היחידה מוביל את הילדה למעמד devadasi. הוריה יכלו למכור אותה למקדש, או שהם יכלו למסור אותה אם לא היו ילדים שנולדו במשפחה. לעתים קרובות הילדה הוקדשה למקדש, אם היא הייתה חולה, כך, לאחר שמילאה את הנדר של "אשת האל", היא החלימה. ולפעמים הם מסרו את הבנות האלה שלא נישאו במשך זמן רב.

פעם אחת במקדש, הילדה הייתה "נשואה לאלוהים", מיוצג על ידי ברהמנה בלילה הראשון. ואחרי devadasi, תמורת תשלום גבוה, הם רקדו מול הצליינים כדי למלא אפילו התשוקות המתוחכמות ביותר שלהם. הרווח מזה הלך למקדש.

היו בהודו העתיקה ובחורות ליווי רגילות, שהיו מחולקות על פי מערכת הקסטות, כמו גם על ידי מיומנויות "מקצועיות". לכל אחד מארבעת הקסטות היה "כוהנות האהבה" משלו. ואם נערת ליווי שכבה עם גבר ממעמד נחות, היא איבדה את מעמדה. נשות מעמד גבוה נאסרו למכור את גופותיהן בכאב המוות.

במונחים "מקצועיים", נערות הליווי המעודנות, משכילות, אריסטוקרטיות, מאומנות מושלמת באומנות האהבה, נקראו גאניקי. היו להם אדמות ועבדים, ולבשו בגדים ותכשיטים משובחים. דרגה נמוכה יותר הייתה Vecchia - אלה שפיתו לקוחות עם בגדים ותכשיטים בהירים. הרמה הנמוכה יותר נכבשה על ידי "וורטייס", שנדרשה כמו מרקקות ציבוריות.

נערות ליווי גרו בפאתי הערים, אבל פעולותיהן היו חוקיות. הם שילמו מיסים ונהנו מהגנת המדינה.

The role of women: marriage, widowhood, and sati

בהודו העתיקה, הגישה לנשים לא הייתה חד משמעית. למרות שהאמינו כי להיוולד לה היה המחיר על חטאי החיים הקודמים, נשים מבוגרות עם בעל חי נהנו מכבוד ניכר במשפחה. אבל זה היה הכרחי כדי לחיות עד זה.

בנות נישאו בגיל 12. האמינו שאישה היא מושחתת מטבעה, ובגיל מאוחר יותר גבר לא יקבל אישה חפה מפשע. הנישואים נחשבו אידאליים אם בן הזוג היה פי שלוש מבן הזוג, ושניהם היו שייכים לאותה כת. ולאחר שהפכה לאישה, הקדישה את כל חייה לבעלה: היא טיפלה בו, הביעה כבוד בכל דרך אפשרית, ולפעמים שירתה אותו כעבד.

בשל פער הגילאים הניכר, היה זה נפוץ בהודו העתיקה. וגורלה של האלמנה היה קשה: החברה דחתה אותה, היא הורתה לישון על הקרקע החשופה, לאכול לא יותר מפעם ביום, וללבוש את הבגדים הפשוטים ביותר. כל זמנה בילה מתפלל שהיא עשויה להתחתן עם בעלה המת שוב בעתיד. נישואים מחדש אסורים בתכלית האיסור.

אבל אלמנה, בידיעה מה צפוי לה, יכול ללכת למדורת הלוויה של בעלה מרצונה החופשי. זה היה מעשה של מסירות עילאית, וכל כך הרבה עשו.

אהבה חד-מינית.

ברוב המקרים, הייתה גישה נאמנה כלפי הומוסקסואליות, גם זכר וגם נקבה. אבל אם בחורה איבדה את בתוליה במגע מאותו המין, בן זוגה נענש, אשר החל מקנס חיתוך שתי אצבעות וגילוח השיער על ראשה.

זה היה שונה עם גברים שהתנהגו כמו נשים. הם נחשבו בגלוי למין האמצעי, נשללה מהם הזכות לרכוש ואדמה, ולא יכלו להשתתף במספר טקסים דתיים. אנשים כאלה נקראו קאליבה, וכתבי יד עתיקים מצביעים על 14 סוגים של אנשים כאלה.

כיום, גברים אלה נקראים hijras, אבותיהם הם קוראים לזה kaliba. כמובן, החיים שלהם הוא לא קשה כמו עכשיו כפי שהיה בימי קדם.
Tap the Install icon below, and select Add to Home Screen from list.